Elektrownie słoneczne - sposób na zmniejszenie zależności od pogody

Elektrownie słoneczne - sposób na zmniejszenie zależności od pogody

2,86 / 7 głosów

Elektrownie słoneczne to małe innowacje. Wcześniej było to niemożliwe. Dopiero od niedawna temat staje się coraz bardziej korzystny dla wykorzystania energii słonecznej. Ma to duży wpływ m.in. na zmniejszenie zależności od warunków sezonowych i pogodowych. Dzięki temu zapewnia czystą i odnawialną energię na wiele lat.

Dlaczego warto inwestować w elektrownie słoneczne?

Na początek warto zaznaczyć, że elektrownie słoneczne to małe kroki w kierunku pełnej eliminacji zapotrzebowania na energię elektryczną zimą. To także fantastyczne rozwiązanie dla tych, którzy mają dość elektrowni jądrowych, które są chwilową odpowiedzią na zjawisko zimy. Elektrownie słoneczne nie emitują do atmosfery szkodliwych substancji, dlatego w pierwszym etapie ludzie są uważani za w pełni chronionych. Jednak nawet najbardziej oddane elektrownie słoneczne nie zapewnią wystarczającej ilości energii elektrycznej, aby zadowolić nawet najbardziej wymagającego konsumenta. Jak więc uzyskać energię słoneczną? Generatory energii słonecznej najlepiej jest instalować w domu lub biurze, a później w budynku.

  • Panele słoneczne - co to jest?
  • Najważniejsze cechy panelu słonecznego to:

straty ciepła w panelach słonecznych - od około 35% do 45%, w zależności od rodzaju panelu.

Sprawność takiego panelu w zależności od wybranej temperatury i wilgotności może sięgać od 5 do 98% (200 do 2400 Watów).

Panel pochłania promieniowanie słoneczne - o około 10% wydajniej niż tradycyjne panele.

Aby przystąpić do montażu elektrowni słonecznej, należy dokładnie przygotować miejsce, w którym zostanie ona umieszczona. Przede wszystkim ważne jest określenie lokalizacji kolektora słonecznego, czyli stałego metalowego elementu zamontowanego w obwodzie. Odpowiednią ścieżkę dla kolektora słonecznego określa producent urządzenia na opakowaniu z dostarczonym silikonem. Ewentualne nieprawidłowości w ułożeniu paneli w obwodzie mogą zakłócić przesył energii i spowodować awarię paneli słonecznych. Awaria paneli słonecznych może być również spowodowana innymi nieprzewidzianymi czynnikami. Warto również zwrócić uwagę na lokalizację kolektorów słonecznych - choć określenie kolektory słoneczne ma nieco złowieszcze konotacje, to ze względu na swój wygląd powinny one znajdować się jak najbliżej ogniw słonecznych.

O czym należy pamiętać podczas instalacji?

Najtrudniejszym etapem montażu elektrowni słonecznej jest demontaż kolektora słonecznego oraz demontaż panelu słonecznego. Jest to czynność czasochłonna i pracochłonna - na tym etapie rozpoczyna się nowa instalacja.

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *